ČOKOLÁDOVÉ CUKETOVÉ BROWNIES - DIANA COMPANY & ŠÁRKA KUCHTA FOODIE - DIANA V KUCHYNI

Ukrýt zeleninu v dezertech se dá celkem jednoduše. Kolikrát nám dokáže krásně zvláčnit moučník a nikdo ani nepozná, že se v něm nějaká zelenina schovává. Tak je tomu i u tohoto čokoládového brownies, které v sobě ukrývá nastrouhanou cuketu. Pokud chcete nějakou zeleninu dostat například do dětí, zkuste to touhle čokoládovou dobrotou, která pro ně bude odlehčenější a zdravější náhradou sladkostí.

Brownies má na povrchu krásně křupavou krustu, uvnitř je vláčné a pro lepší chuť a zvýraznění doporučujeme zvolit kousky lískových ořechů a ořechové máslo s příchutí brownie, kterým upečený dezert přelijete. Pro doplnění bílkovin doporučujeme brownies podávat s tvarohem.

BUDETE POTŘEBOVAT:

NAVÍC:

POSTUP:

  1. Vejce společně s cukrem vyšleháme do hladké pěny. Musíme být trpěliví, může to trvat až 10 minut, než se nám pořádně vyšlehají.
  2. Čokoládu nalámeme a společně s máslem rozpustíme ve vodní lázni.
  3. K vyšlehaným vejcím následně přilijeme rozpuštěnou čokoládu s máslem, přidáme pár kapek vanilkového aroma, špetku soli, mouku a kakao. Umícháme v hladké těsto.
  4. Nakonec do těsta přidáme nahrubo nastrouhanou cuketu a hrst rozdrcených lískových ořechů.
  5. Pekáč (použila jsem pekáč velikosti 28x28 cm) vytřeme máslem a vlijeme do něj umíchané těsto. Těsto posypeme zbylými kousky lískových ořechů a dáme péct do vyhřáté trouby na 180 stupňů cca na 25 minut.
  6. Po upečení necháme vychladnout.
  7. Hotové brownies můžeme nakonec přelít brownie pastou a podávat s malinami a tvarohem (nebo s vanilkovou zmrzlinou).

Recept by sarkakuchtafoodie.cz

PŘEJEME VÁM DOBROU CHUŤ!

TEAM Diana Company